ثبت شرکت ، مراحل و مدارک ثبت شرکت در ایران

در این مقاله به طور مفصل به مبحث ثبت شرکت و مراحل ثبت شرکت در ایران و هزینه ثبت شرکت و خدمات ادره ثبت شرکتها پرداخته می‌شود. تا پایان مقاله همراه کارشناسان موسسه حقوقی نوین ثبت باشید.

ثبت شرکت در حقیقت از کنار هم قرار گرفتن چند شریک و یا سهامدار انجام می‌شود که برای به سرانجام رساندن اهداف یکسان و مشترکی شروع به فعالیت می‌نمایند. کلیه شرکت ها دارای اهداف مشخصی هستند. این اهداف در چهار چوبی به نام اساسنامه شرکت تنظیم می‌گردد که دارای مفاد مختلفی می‌باشد. در قانون تجارت شرکت ها در قالب‌های مختلفی تعریف و ثبت می‌گردند که هر کدام از آن‌ها مشخصه‌های خاص خود را دارند. انواع شرکت‌ها و شخصیت‌های حقوقی قابل ثبت در اداره ثبت شرکت‌ها شامل ثبت شرکت با مسئولیت محدود ، ثبت شرکت سهامی خاص ، ثبت شرکت سهامی عام ، ثبت شرکت تضامنی ، ثبت شرکت تعاونی و ثبت موسسات غیر تجاری می‌باشد.

شرکت به عنوان یک عمل حقوقی، نیازمند همکاری دو یا چند شخص است. این همکاری صرفا زاییده‌ی قراردادی نیست که طرفین آن را منعقد کرده‌اند، بلکه تابع مکانیسمی است که قانون‌گذار در اختیار شرکا قرار داده تا سرمایه‌های فردی خود را برای رسیدن به هدفی خاص که بردن سود است به سرمایه‌ی جمعی تبدیل کنند. به همبن دلیل به ثبت شرکت نیاز داریم.

نظر به اهمیت ثبت شرکت و شرکت های تجارتی و اثراتی که بر آن مرتبط است، از جمله داشتن شخصیت حقوقی، دولت باید حتی‌المقدور در تشکیل آن‌ها نظارت نماید تا وسیله‌ای برای سوء‌استفاده نباشد.
قانون مقررات زیادی برای شرکت های تجاری وضع نموده که رعایت آن‌ها هر یک به نوبه‌ی خود لازم است، ولی یک رسیدگی و بازرسی کلی و دقیق در ابتدای تاًسیس شرکت لازم است تا معلوم شود به وجود آوردن این شخصیت حقوقی، با رعایت مقرراتی است که وضع شده یا خیر و آن ثبت شرکت ها است.
با فعالیت به صورت شرکت ،کلیه‌ی امور تجاری و غیر تجاری شرکت به صورت رسمی و قانونی صورت گرفته و اعتبار بیشتری خواهد یافت. از طرفی دیگر فعالیت تحت عنوان شرکت به علت امتیازاتی که قانون برای شرکت‌ها در نظر گرفته است (نظیر اعطای وام) و حمایت‌هایی که از اشخاص حقوقی به عمل می‌آورد، موجب اطمینان خاطر شرکت ها جهت فعالیت با امنیت شغلی بیشتر نسبت به فعالیت شخصی می‌گردد.

توسط |2018-12-12T00:42:14+04:30اکتبر 11th, 2015|خدمات ثبتی دسته بندی ها|2 نظرات

درباره نویسنده:

موسسه ثبتی و حقوقی نوین ثبت ارائه دهنده‌ی خدمات حرفه‌ای ثبت شركتها در ایران می‌باشد که همواره کوشیده است بهترین خدمات را با بالاترین سطح کیفیت در اختیار مشتریان خود قرار دهد.

2 دیدگاه

  1. محمود نعمی 13 اکتبر 2015 در 5:39 ق.ظ - پاسخ دادن

    اگر امکان داره در مورد ثبت شرکت با مسئولیت محدود بیشتر توضیح بدهید.

    • سعید امامی 18 اکتبر 2015 در 11:43 ب.ظ - پاسخ دادن

      مطلب جالب و مفیدی بود. از رحمات شما سپاسگزارم.

ثبت ديدگاه